Události


IHE European Experience Day
zahájili 13.9.2022 Andreas Klingler a Jan Hulek, spolupředsedové IHE-Europe, zaplněnému publiku v Montreux a online delegátům.

CKTCH – Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno je jedním z prvních v ČR, kteří se vydali na přelomovou cestu vybudování infrastruktury IHE (IHE je mezinárodní iniciativa sdružující zdravotnické profesionály a dodavatele informatiky). Dalším novátorem a souputníkem je mimo jiné i Fakultní nemocnice v Olomouci, připravující sdílení zdravotnických informací prostřednictvím světových standardů. 

Propojení CKTCH a FNOL, které nyní podporují příslušné IHE profily, tak, aby si vzájemně viděly do potřebné dokumentace, trvalo několik hodin. A kompletní zdravotnická dokumentace byla obousměrně sdílena.

Tento skvělý výsledek byl českou skupinou IHE prezentován na konferenci Czech digital medicine summit 2022 v Pražském IKEMu. Vzbudil mimořádný zájem, nejen jako první podobná výměna v ČR, ale i v odborné Evropě: Nechte se inspirovat a navštivte 13. září IHE Experience Day v Montreux, kde bude propojení CKTCH a FNOL také předvedeno. Zažijte na vlastní kůži reakci výkvětu Evropské zdravotnické informatiky.

IHE-Europe & IHE-Catalyst zprostředkovaly nabitý workshop o budoucnosti evropského formátu pro výměnu elektronických zdravotních záznamů (EEHRxF) během IHE Connectathon Week Montreux.

 

  • 4. 5. 2022                Seminář zaměřen na “User Experience” eHealth infrastruktury – Ministerstvo zdravotnictví, Praha 
  • 12. – 16. 9. 2022       Connectathon – Švýcarsko, Montreux
  • 18. 11. 2021               Seminář IHE Czech Republic ve spolupráci s Ministerstvem Zdravotnictví a za přítomnosti ředitele IHE Catalyst Alexandra Berlera.

IHE Europe uvádí k 1. listopadu 2021 nový nástroj k testování interoperability DICOM objektů pod názvem IHE SHARAZONE. Více informací získáte na následující stránce.